Tématické články - Pro trenéry

Nové výběrové řízení pro projekt Trenér žáků Českého hokeje
Do úspěšného projektu Českého hokeje "Trenér ČSLH do malých klubů" se zapojily extraligové a prvoligové kluby, a tak pokračuje s novým názvem "Trenér žáků Českého hokeje". Cílem projektu je i tentokrát přímé financování vybraných činností hlavního trenéra nejmladších věkových kategorií. Trenérů žáků ČH je aktuálně 129. Je nám potěšením vám oznámit, že od 1. září 2019 budeme do projektu přijímat další nové kluby. Zájemci mohou posílat přihlášky do konce dubna 2019. Kompletní informace najdete zde.
Masarykova univerzita připravila ve spolupráci s Českým hokejem nový studijní obor
Fakulta sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně připravila ve spolupráci s Českým hokejem nový studijní obor! Zájemci mají možnost v rámci nového bakalářského studijního programu získat „B“ licenci trenéra ledního hokeje.
Bedřich Ščerban přednášel o projektu VTM na hokejovém fóru v Minsku
Veteránský turnaj prezidenta Běloruska v Minsku nebyl pouze o hokejových zápasech legend. Součástí programu bylo i hokejové fórum, které uspořádal Běloruský hokejový svaz. Mezi přednášejícími byl např. Aku Nieminen z Mezinárodní hokejové federace nebo předseda trenérské komise Českého hokeje Bedřich Ščerban, který trenérům a manažerům popsal projekt Výchova talentované mládeže.
V novém vydání magazínu Coach najdete i rozhovor s trenérem národního týmu Říhou
V listopadovém vydání trenérského magazínu Coach si můžete mimo jiné přečíst rozhovor s Milošem Říhou. Trenér národního týmu se například rozpovídal o tom, jak je těžký přechod z pozice hráče do funkce trenéra nebo co je nejdůležitější pro kouče při příchodu do nového týmu.
Český hokej začal pořádat semináře pro rodiče a trenéry nejmenších hokejistů
Sportovní oddělení Českého hokeje začalo pořádat pro rodiče a trenéry hokejistů v nejmenších věkových kategoriích přípravek a mladších žáků semináře „Role rodičů ve výchově sportovce“.
Barry Smith pro Coach: Musíte zjistit, co hráč chce
Pracoval jako hokejový kouč v šesti zemích, sedmkrát vyhrál Stanley Cup, nyní pracuje pro Chicago Blackhaws. Řeč je o Barrym Smithovi. Rozhovor s legendou, která bude na podzim uvedena do sportovní Síně slávy v Buffalu, najdete v zářijovém vydání magazínu Coach.
Novinky v aplikaci Coach Manager
Od 1. 8. 2018 došlo ke spuštění multilicence na programy v rámci aplikace Coach Manager. Český hokej (ČH) od nové sezóny dává v zájmu dalšího rozvoje možnost všem trenérům ČH používat vzdělávací programy zdarma.
Co spojuje všechny hráče na světě? Čtěte nové vydání magazínu Coach
Proč hráči jako Hašek, Jágr, Nedvěd či Straka hráli do relativně vysokého věku? A co je spojuje s nejlepšími hráči všech sportů na světě? To a mnoho dalšího se dozvíte v červnovém vydání magazínu Coach.
Profesionální trenéři ČSLH již působí v 84 klubech
Počet profesionálních trenérů mládeže v menších klubech, financovaných prostřednictvím ČSLH, vzrostl před nadcházející sezónou na 84.
Každý trenér ti něco dá, říká pro magazín Coach Jaromír Jágr
"Nemůžeš si vybírat a pamatovat jen trenéry, kteří ti dali něco pozitivního. Všechno vás nějakým způsobem ovlivní. Negativní zážitky vám mnohdy dají víc než ty pozitivní," říká v červnovém vydání magazínu Coach legenda českého hokeje Jaromír Jágr.