Novinky

A-tým - Brno: CZE - RUS 1:4

Národní tým nestačil na Rusy a na Carlson Hockey Games obsadil čtvrté místo. Česko vs Rusko 1:4. Branka ČR: 16. Řepík (D. Musil).

A-tým - Brno: CZE - SWE 3:0
Druhý zápas na Carlson Hockey Games národní tým zvládl. Česko vs Švédsko 3:0. Branky ČR: 8. Jaškin (D. Sklenička), 58. Palát, 59. Voráček (Rutta).
Para hokej - Ostrava: KOR - CZE 4:1
Souboj o bronz české para hokejové reprezentaci nevyšel, i přesto bojový výkon svěřenců trenéra Břízy ocenila zaplněná Ostravar Aréna. Jižní Korea vs Česko 4:1. Branka ČR: 24. Krupička (Kvoch).
Para hokej - Ostrava: USA - CZE 10:2
V semifinále MS čeští hokejisté nestačili na USA a o bronz si zahrají proti Jižní Koreji. USA vs Česko 10:2. Branky ČR: 4. Geier, 24. Novotný (Geier).
A-tým - Brno: FIN - CZE 3:2
Na úvod Carlson Hockey Games národní tým těsně prohrál. Finsko vs Česko 3:2. Branky ČR: 40. Hronek (Voráček), 60. Gudas (Simon).
Para hokej - Ostrava: NOR - CZE 0:5
Čeští para hokejisté zvládli vstup do vyřazovací části MS a v semifinále vyzvou USA. Norsko vs Česko 0:5. Branky ČR: 35. Novotný (Hábl, Kubeš), 40. Geier (Hábl), 42. Kubeš, 42. Kvoch (Hábl), 45. Palát (Doležal).
Para hokej - Ostrava: ITA - CZE 0:4
Čeští para hokejisté zvládli na domácím mistrovství světa i třetí zápas a ve středečním čtvrtfinále vyzvou Norsko. Itálie vs Česko 0:4. Branky ČR: 5. Kubeš (Hábl), 7. Geier (Kvoch), 14. Geier (Raul, Novotný), 16. Raul (Šafránek).
ZEMŘEL MISTR SVĚTA ZDENĚK MAREK
Ve věku třiadevadesáti let zemřel ve Spojených státech Zdeněk Marek (1925), mistr světa z roku 1949. Hokejově vyrůstal v Prostějově, za vysokoškolských studií trénoval s LTC Praha, působil ve Spartaku Praha Sokolovo a v armádním ATK Praha. V reprezentaci sehrál střední útočník Zdeněk Marek 3 utkání a vstřelil 1 branku, v roce 1949 byl členem mužstva, které ve Stockholmu vybojovalo světový a evropský titul. Po skončení šampionátu emigroval a zbytek života strávil ve Spojených státech amerických. Zdeněk Marek byl spolu s Vladimírem Zábrodským posledním žijícím pamětníkem zlatých medailí ze Stockholmu. Čest jeho památce!
Ženy U16 - Příbram: CZE - AUT 3:1
Česká reprezentace žen do 16 let na turnaji v Příbrami zvládla souboj o bronz. Česko vs Rakousko 3:1. Branky ČR: 6. Mazancová (Eignerová), 20. Haasová (Bartáková), 44. Eignerová (Trnková).
Para hokej - Ostrava: SWE - CZE 1:6
Čeští para hokejisté zvládli na MS druhý zápas a zajistili si postup do čtvrtfinále. Švédsko vs Česko 1:6. Branky ČR: 2. Raul (Wágner), 5. Geier (Hábl, Raul), 15. Doležal (Geier, Hábl), 20. Krupička (Kvoch), 40. Hábl (Kvoch), 41. Geier (Hábl).