Články

Zemřel trenér mistrů světa Luděk Bukač
Ve věku třiaosmdesáti let zemřel Luděk Bukač (1935–2019), člen Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje. Jako hráč oblékl v letech 1961–1963 třicetkrát reprezentační dres, v roce 1961 pomáhal vybojovat titul mistrů Evropy.
Vyjádření prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále k prohlášení tří klubů
„Prohlášení beru na vědomí, zabývat se jím nicméně nebudeme. Pravidla a procedury, jak v podobných případech postupovat, jsou totiž jasně definovány ve svazové legislativě,“ uvedl v reakci na prohlášení klubů AZ Residomo Havířov, HC Zubr Přerov a VHK Robe Vsetín, vyzývající vedení svazu k rezignaci, prezident Českého hokeje Tomáš Král. „U vedoucích těchto tří klubů mě ostatně jejich postup ani nepřekvapuje, neboť neznalost problematiky, stanov a řádů prokázali již několikrát v minulosti.“
Jubileum Františka Pospíšila
Pětasedmdesáté narozeniny oslavil někdejší vynikající obránce, kapitán trojnásobných mistrů světa František Pospíšil (2. 4. 1944), člen Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje.
Tisková informace z jednání VV Českého hokeje z 21. března 2019
Výkonný výbor Českého hokeje schválil na svém dnešním zasedání podobu juniorských soutěží. Schválený model vychází z požadavku na zúžení nejvyšších mládežnických soutěží, který v návaznosti na nedávné Hokejové fórum podpořila výrazná většina klubů a kterým projde i extraliga dorostu, z úprav, které v oblasti organizace soutěží, především úpravy věkových kategorií, extraligy juniorů a dorostu, přímých postupů a sestupů, přijal v únoru výkonný výbor Českého hokeje a z nároků příští sezóny, v níž bude Česká republika hostitelem juniorského mistrovství světa.
Po první části ankety Zlatá hokejka jsou v čele David Pastrňák, Tomáš Hertl a David Krejčí
V prvním kole hlasování ovládl anketu Zlatá hokejka 2019 obhájce trofeje David Pastrňák (Boston Bruins) s 596 body před Tomášem Hertlem (San José Sharks, 486) a Davidem Krejčím (Boston Bruins, 405). Na dalších místech se do první desítky vešli také Jakub Voráček (Philadelphia Flyers, 381), David Rittich (Calgary Flames, 291), Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň, 238), Jan Kovář (HC Škoda Plzeň, 141), Michal Kempný (Washington Capitals, 135), Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta, 129) a Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg, 102).
Jubileum Jiřího Holečka
Pětasedmdesáté narozeniny oslavil trojnásobný mistr světa Jiří Holeček (1944), člen Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje. Odchovanec Tatry Smíchov působil v HC Bohemians Praha a HC Slavia Praha, nejvyšší československou soutěž hrál v Dukle Košice a HC Sparta Praha, s aktivní kariérou se rozloučil v Německu.
Narozeniny Václava Nedomanského
Pětasedmdesáté narozeniny slaví bývalý vynikající útočník Václav Nedomanský (1944). Rodák z Hodonína získal zlato na mistrovství světa 1972, stříbro na světových šampionátech 1965, 1966, 1971 a 1974 a bronz v letech 1969, 1070 a 1973. V roce 1968 pomáhal vybojovat stříbrné medaile na olympijských hrách v Grenoblu, v roce 1972 bronz na olympijském turnaji v Sapporu. Reprezentační dres oblékl ve 220 zápasech, v nichž vstřelil 163 branek.
Zemřel MUDr. Otto Trefný
Ve věku sedmaosmdesáti let zemřel MUDr. Otto Trefný (1932), bývalý dlouholetý lékař hokejové reprezentace a primář chirurgického oddělení nemocnice v Ústí nad Labem. Otto Trefný působil více než tři desítky let ve zdravotnické komisi ČSLH, z toho dvacet let byl i lékařem národního mužstva.
Upozornění ministerstev školství a vnitra
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo vnitra požádaly členské svazy ČUS o spolupráci při aktivitách, omezujících nevhodné používání státní vlajky České republiky sportovními fanoušky. V dopise mimo jiné upozornily, že státní symboly ČR je třeba používat v souladu se zákonem č. 352/2001 Sb.
Dobročinný projekt Legenda pomáhá se vrátí v příští sezóně
V prvním ročníku pomohl vybrat téměř dva miliony korun, a proto se dobročinný projekt Legenda pomáhá vrátí! Fanoušci se na speciální edice dresů svých oblíbených klubů mohou těšit v sezóně 2019/2020, ve které by legendární hokejista a trenér Ivan Hlinka oslavil 70. narozeniny. Právě na Nadační fond Ivana Hlinky putovaly v prvním ročníku finanční prostředky z rozsáhlé akce dresů z tohoto projektu, který spojil celé hokejové hnutí v České republice. Legenda se vrací!