Články

Po závěrečném turnaji EHT zveřejnil trenér Miloš Říha nominaci na mistrovství světa
Národní tým má za sebou poslední turnaj Euro Hockey Tour v sezoně. Český výběr obsadil na domácím turnaji Carlson Hockey Games čtvrté místo a po závěrečném duelu s Ruskem zveřejnil trenér Miloš Říha nominaci národního týmu na mistrovství světa, které startuje 10. května v Bratislavě a Košicích. Do dějiště šampionátu odcestují tři brankáři, osm obránců a čtrnáct útočníků.
Hokejistou sezony opět zvolen Milan Gulaš
Krátce po skončení další sezony Tipsport extraligy došlo i na tradiční předávání týmových a individuálních cen. V rámci 24. ročníku byl v hotelu Holiday Inn v Brně vyhlášen Hokejista sezony 2018/19. Nejprestižnější cenu, o níž rozhodují hlasy samotných hráčů, si odnesl útočník HC Škoda Plzeň, Milan Gulaš. Zkušený hokejista získal celkem čtyři prestižní ocenění.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 30. 4. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (19.4.2019 – 30.4.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Evropská hokejová špička míří do Brna, startují Carlson Hockey Games
Finální podnik Euro Hockey Tour hostí opět Česká republika. Vrcholná domácí reprezentační akce sezony se po šesti letech vrací do Brna, kde se odehraje pět z celkových šesti utkání turnaje nazvaného Carlson Hockey Games. V generálce na blížící se mistrovství světa se tak českým divákům naskýtá možnost vidět evropskou hokejovou špičku v doprovodu hvězd NHL.
Splněný sen malého sledge hokejisty, zatrénoval si s národním týmem
Michal Tereska, dvanáctiletý chlapec z Chrudimi, trpí dětskou mozkovou obrnou, která jej upoutala na invalidní vozík. Od pěti let hraje sledge hokej za pardubické Mustangy. Sport, ale hlavně lední hokej je Míšův život. Organizace Cesta za snem ve spolupráci s generálním partnerem národního hokejového mužstva ŠKODA AUTO se rozhodli věnovat Míšovi životní zážitek, zatrénovat si s Českou reprezentací. Setkání, které bylo pro Míšu překvapením, se 1. května uskutečnilo v brněnské DRFG Aréně před začátkem mezinárodního přípravného šampionátu před mistrovstvím světa Carlson Hockey Games.
Ženská šestnáctka slaví evropský bronz, v Příbrami vyhrály Rusky
Na prvních dvou ročnících Evropského poháru získaly české hokejistky do 16 let stříbrné medaile, ani letos v Příbrami nezůstaly bez cenného kovu. Na domácí půdě si došly pro bronz díky vítězství 3:1 nad Rakouskem v zápase o třetí místo. Turnaj vyhrály Rusky, které ve finále zdolaly Finsko 3:0.
Trenér Miloš Říha zveřejnil nominaci na Carlson Hockey Games
V čtvrtek startuje v Brně turnajová generálka české hokejové reprezentace na mistrovství světa. Carlson Hockey Games se tentokrát odehrají v brněnské DRFG aréně a trenér národního týmu Miloš Říha zveřejnil nominaci na tento domácí vrchol sezony, v neděli je poté na programu nominační tisková konference k samotnému mistrovství světa na Slovensku.
Senzace domácích hokejistů, Švédové ovládli MS osmnáctek! Slovensko sestupuje do nižší divize
Švédsko možná vyhlásí 28. duben národním svátkem, tamní hokejisté do osmnácti let totiž senzačně ovládli domácí šampionát, když ve finále přehráli Rusko 4:3 v prodloužení. Bronz putuje do Spojených států, Slováci prohráli rozhodující duel o udržení a sestupují.
O zlato bude hrát Rusko a domácí Švédsko, Slováci si vynutili třetí zápas o udržení
Oba semifinálové duely mistrovství světa hráčů do 18 let dotáhli k výhře papíroví outsideři! V prvním duelu Rusko porazilo do té doby patrně nejžhavější kandidáty na zlato Spojené státy, v tom druhém udělali domácím příznivcům obrovskou radost Švédové, kteří si poradili s Kanadou.
Mladé Češky si v Příbrami zahrají semifinále, narazí na Finsko
V Příbrami vyvrcholil program základních skupin Evropského poháru hokejistek do 16 let. Český tým vyhrál první tři utkání, potom v dramatické bitvě podlehl v prodloužení Rusku a ve skupině B obsadil druhou příčku. Nedělní semifinálový souboj tak svede s Finskem, o druhou vstupenku do pondělního finále se poperou Rusko s Rakouskem.